Opatrenia

prijaté v Aikido Dojo Trnava na elimináciu šírenia COVID-19 a bezpečné cvičenie.

 

1.9.2022

1. Za účelom udržať bezpečné prostredie pre nás všetkých, ako aj za účelom zachovania možnosti plnohodnotného cvičenia aikido v dojo na tatami, postupujeme v Aikido Dojo Trnava na základe platných zákonov, uznesení vlády SR, vyhlášok, ako aj opatrení, rozhodnutí Úradu verejného zdravotníctva SR a rozhodnutí ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR. Čítať viac ›.

 

2. V prípade, že máte pozitívny AG alebo PCR test, prípadne príznaky ochorenia COVID-19 alebo chrípky, ako sú zvýšená teplota, kašeľ, svalová alebo kĺbová bolesť, nádcha (neplatí pre alergikov), prosíme vás, aby ste zostali najbližších 5 dní doma.

 

 

28.2.2022

Od pondelka 28.2.2022 cvičíme v režime “základ”. Tréningov v dojo na tatami sa teda môže zúčastniť ktokoľvek bez rozdielu. 

 

1. V prípade, že máte príznaky ochorenia COVID-19 alebo chrípky, ako sú zvýšená teplota, kašeľ, svalová alebo kĺbová bolesť, nádcha (neplatí pre alergikov), prosíme vás, aby ste zostali najbližších 7 dní doma.

 

2. Účasťou na tréningu potvrdzujete, že nemáte vedomosť, že ste za posledné 2 dni boli v kontakte s niekým, kto bol pozitívne testovaný na COVID-19 alebo má jeho príznaky.

 

Ďakujeme, že aj naďalej dodržiavate protipandemické opatrenia, čím nás všetkých chránite a dovoľujete nám tak pokračovať v cvičení v dojo na tatami.

 

 

12.1.2022

Od stredy 12.1.2022 trénujeme v dojo na tatami v režime OTP/ OP.  Zistiť viac ›.

 

1) Deti do 12 rokov a 2 mesiacov (vrátane) sú považované za zaočkované. Cvičia bez obmedzení.

 

2) Deti a starší žiaci od 12 rokov a 2 mesiacov (vrátane) do 18 rokov cvičia v režime OTP.

a) potvrdenie o prekonaní nie staršie ako 180 dni >>> stačí jednorázovo

b) alebo potvrdenie o plnom zaočkovaní

b) alebo potvrdenie o 48 hod. AG/ 72 hod. PCR teste >>> pred každým tréningom

 

3) Dospelí od 18 rokov cvičia v režime OP.

a) potvrdenie o očkovaní s dátumom platnosti nie staršie ako 1 rok >>> stačí jednorázovo

b) alebo potvrdenie o prekonaní COVID-19 za posledných 180 dní s dátumom platnosti do >>> stačí jednorázovo

 

 

22.11.2021

Aktuálny COVID automat pre okres Trnava. Pre viac info pozrite časť ››› Športové súťaže a tréningy – limity pre športovcov.  Zistiť viac ›. V Aikido Dojo Trnava postupujeme podľa COVID automatu “OP”.

 

1) Deti do 12 rokov (vrátane)

a) potvrdenie o prekonaní nie staršie ako 180 dni >>> stačí jednorázovo

b) alebo potvrdenie o 48 hod. AG/ 72 hod. PCR teste (v aktuálnom COVID automate je uvedené, že za OP sa považujú aj deti 2-12 rokov s 48 hod. AG testom alebo 72 hod. PCR testom) >>> pred každým tréningom

 

2) Deti od 13 rokov a dospelí

a) potvrdenie o očkovaní s dátumom platnosti nie staršie ako 1 rok >>> stačí jednorázovo

b) alebo potvrdenie o prekonaní COVID-19 za posledných 180 dní s dátumom platnosti do >>> stačí jednorázovo

 

Mapa okresov podľa COVID automatu. Zistiť viac ›.

 

 

1.11.2021

Aktuálny COVID automat pre okres Trnava. Pre viac info pozrite časť ››› Športové súťaže a tréningy – limity pre športovcov.  Zistiť viac ›. V Aikido Dojo Trnava postupujeme podľa COVID automatu “OTP”. Mapa okresov podľa COVID automatu. Zistiť viac ›.

 

 

16.8.2021

Aktuálny COVID automat pre okres Trnava. Pre viac info pozrite časť ››› Športové súťaže a tréningy – limity pre športovcov.  Zistiť viac ›. V Aikido Dojo Trnava postupujeme podľa COVID automatu “Základ”.

 

 

1.6.2021

Športový COVID automat Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Zistiť viac ›. Mapa okresov – COVID semafor. Zistiť viac ›.

 

 

1.9.2020

V Aikido Dojo Trnava nám záleží na zdraví a bezpečnosti našich členov. Aktuálnu situáciu vnímame so všetkou vážnosťou a preto sme prijali nasledovné opatrenia na zamedzenie šírenia COVID-19 a vaše bezpečné cvičenie.

 

1. Rodičia a iný necvičiaci doprovod nemá povolené vstupovať do priestorov Aikido Dojo Trnava.

 

2. Pri vstupe použite dezinfekciu rúk.

 

3. Po každej dvojhodinovke prebehne učiteľom sanitácia priestorov Aikido Dojo Trnava.

 

4. V prípade, že máte príznaky ochorenia COVID-19 alebo chrípky, ako sú zvýšená teplota, kašeľ, svalová alebo kĺbová bolesť, nádcha (neplatí pre alergikov), prosíme vás, aby ste zostali najbližších 14 dní doma.

 

5. Účasťou na tréningu potvrdzujete, že nemáte vedomosť, že ste za posledných 14 dní boli v kontakte s niekým, kto bol pozitívne testovaný na COVID-19 alebo má jeho príznaky.

 

6. Účasťou na tréningu potvrdzujete, že ste za posledných 14 dní neboli v rizikovej krajine. Zoznam bezpečných krajín tu ›. V prípade, že ste sa vrátili za posledných 14 dní z krajiny, ktorá sa nenachádza na zozname bezpečných krajín, prosíme vás, aby ste zostali najbližších 14 dní doma.

 

Ďakujeme, že dbáte na bezpečnosť svoju, ako aj nás všetkých.

Prehlásenie

k aktuálnej situácii s COVID-19.

 

16.3.2020

Bojové umenia BUDO, medzi ktoré patrí aj aikido, nás učia chrániť nielen seba, ale aj svoje okolie. Aikido ide v tomto ešte ďalej a ukazuje nám cestu, ako chrániť nielen seba, ale aj útočníka napriek tomu, že sa rozhodol na nás zaútočiť. Myslím, že táto myšlienka bude v najbližších dňoch pre nás všetkých veľmi kľúčová. Ochrana seba samého, ale aj ochrana svojho okolia. Zužitkujme všetci to, čo sme sa za roky intenzívneho tréningu naučili.

 

Maai = bezpečná vzdialenosť a načasovanie. Držte si bezpečný odstup od ostatných a nebuďte v rovnakom čase na jednom mieste s ostatnými.

 

Aiawase = harmonické prepojenie. Buďme prepojení s naším okolím – buďme ohľaduplní voči ostatným. Myslime na ostatných tak, aby sme neboli pre spoločnosť príťažou, ale prínosom. Buďme zodpovední voči sebe, ale aj voči ostatným.

 

Kokyu = energia dychu. Buďme silní. Keď budeme silní ako jednotlivci, budeme silní ako spoločnosť. Energia dychu nás učí vytvoriť harmóniu medzi mysľou, duchom a telom, tak aby sme sa v maximálnej možnej miere skoncentrovali smerom do vnútra.

 

Kiai = zharmonizovanie energie/ výkrik. V Budo sa poznajú dva druhy KIAI – hlasný a tichý. Oba sú súčasťou jedného celku a jeden bez druhého neexistujú. Kiai mobilizuje naše sily a náš vnútorný potenciál. Vytvára harmóniu medzi mysľou, duchom a telom smerom na vonok, tak aby sme boli maximálnej možnej miere akcieschopný.

 

Kuzushi = vychýlenie. Nenechajme sa vychýliť/ vyviesť z rovnováhy. Kontrolujme svoje centrum. Ostaňme pokojní. Ak ostaneme vo svojom centre, budeme môcť byť nápomocní aj svojmu najbližšiemu okoliu.

 

Zanshin = nehybná myseľ. Iba pokojná myseľ je pripravená spraviť správne rozhodnutie v správnom okamihu.

 

Metsuke = jasný pohľad. Majme na veci jasný pohľad. Ostaňme informovaní. Ukážme svojmu okoliu, že sme odhodlaní a pripravení spraviť všetky nevyhnuté a správne kroky tak, aby sme na konci zvíťazili. Nie nad ostatnými, ale nad sebou samými. Hoci to dnes vyzerá, že naše „slnko“ zapadá za horizont, skôr či neskôr príde ráno a s ním aj nový východ „slnka“.

 

Rei = pozdrav. No a na koniec to najdôležitejšie. V BUDO sa hovorí: „Budo začína pozdravom a končí pozdravom. Bez rešpektu voči druhým nebudú rešpektovať ani vás. Potom to už nie je Budo.“ Ostaňme slušní a skromní aj v tomto ťažkom čase. Bez úcty a rešpektu nič z vyššie napísaného nemá zmysel a hodnotu.

 

Toto sú princípy a hodnoty, ktorým nás učí aikido. Možno nikdy v živote nebudete potrebovať aikido v podobe, ako sa ho učíte na tatami – v presne zadefinovaných formách a technikách, napriek tomu je teraz ten čas, aby ste VAŠE aikido ukázali.

Zostaňte silní, zostaňte zdraví!

 

Mário Černý/ Dojo Cho – Aikido Dojo Trnava

Bankové spojenie

TATRA BANKA a.s., č. účtu: SK47 1100 0000 0026 2523 1617
IČO: 36093271
DIČ: 2021526672

Korešpondenčná adresa

Aikido Dojo Trnava, Orolská 1, 917 01, Trnava, Slovensko

Korešpondenčná adresa

Aikido Dojo Trnava, Orolská 1, 917 01, Trnava, Slovensko

Bankové spojenie

TATRA BANKA a.s., č. účtu: SK47 1100 0000 0026 2523 1617
IČO: 36093271
DIČ: 2021526672

Copyright © Aikido Dojo Trnava

without
https://aikido-trnava.sk/wp-content/themes/hazel/
https://aikido-trnava.sk/
#d8d8d8
style1
paged
Loading posts...
/var/www/clients/client806/web3287/web/
#
on
none
loading
#
Sort Gallery
on
no
yes
off
on
off
🇸🇰 🇨🇿 🇬🇧 🇩🇪 🇫🇷 🇮🇹